Ardahan Havadis

Ardahan’da 20 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başladı

ARDAHAN VALİSİ HÜSEYİN ÖNER, ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLERİNİN MESLEKİ EĞİTİMLERİNİ TAMAMLAYARAK GÖREVE BAŞLAMASI DOLAYISIYLA DÜZENLENEN PROGRAMA KATILDI.

Ardahan’da 20 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başladı
94 views
16 Ekim 2020 - 9:40

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin mesleki eğitimlerini tamamlayarak göreve başlaması dolayısıyla düzenlenen programa katıldı.

Polis Meslek Yüksek Okulunda mesleki eğitimlerini tamamlayan 20 Çarşı ve Mahalle Bekçisi göreve başladı. Bekçilerin göreve başlaması dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğünde program düzenlendi.

Programda konuşan Vali Öner, bekçilere görevlerinde başarılar dileyerek şunları söyledi: “Bugün, eğitimlerini tamamlayarak göreve başlayan 20 Çarşı ve Mahalle Bekçimize görevlerinde başarılar diliyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; Sizler binlerce yıllık tarihi sahip memleketimizin bu Serhat şehrinde hizmetlerinizi ifa ederken, Anayasa’nın ve kanunların vermiş olduğu yetkileri adaletle, şefkatle ve hakkaniyetle kullanmalısınız. Devletimize ve milletimize yan gözle bakacak olan zarar vermeye kalkacak olan insanlarla mücadelede asla taviz vermeyeceksiniz. Emniyet ve jandarma teşkilatlarımızla, kamu kurum ve kuruluşlarımızla ve mahalle muhtarlarıyla birlikte koordineli bir şekilde çalışarak suçların önlenmesi, suç işleyenlerin yakalanması noktasında sizlere çok önemli görevler düşecektir. Bu görevleri yaparken de adaletten ve kanunların vermiş olduğu sınırlardan ayrılmayacak şekilde görev yaparak milletimize nice güzel hizmetler vereceğinize inanıyoruz. Birinci önceliğimiz; tatlı dil ve güler yüz ile vatandaşımıza dokunabilmek, devletimizin şefkatini hissettirmek ve görevimizi tam manasıyla yapabilmektir. Devletimizin sıcak yüzünü vatandaşlarımıza mutlaka gösterin. Vatandaşlarla olan diyaloglarda nezaketinizi elden bırakmayın. Kendinize, anne babanıza, ailenize nasıl davranılmasını istiyorsanız, vatandaşlarımıza da öyle davranın. Sizler devletin kamu görevlilerisiniz, bizler milletimiz için varız. Devletimizin şefkatinden taviz vermemeliyiz. Sokaklarda, caddelerde görevinizi yerine getirirken devletimizin vermiş olduğu üniformaya uygun bir vaziyette gezmelisiniz. Üniforma kutsaldır. Giyindiğiniz bu üniformanın hakkını vererek görevinizi en iyi şekilde ifa edeceğinize inancımız tamdır. Emniyet Teşkilatımızın bir parçası olarak göreve başlayacak olan sizleri tebrik ediyor, hepinize görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

Programa Vali Öner ile birlikte, İl Emniyet Müdürü Ünsal Hayal, İl Jandarma Komutanı Ali Naci Özdemir, Çarşı ve Mahalle Bekçileri ile emniyet mensupları katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.