Ardahan Havadis

Ardahan’da kış tedbirleri trafik güvenliği toplantısı yapıldı

ARDAHAN’DA KIŞ MEVSİMİ SÜRESİNCE TRAFİK GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI, KAZALARIN ÖNLENMESİ, VATANDAŞLARIMIZIN HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE SEYAHAT EDEBİLMELERİ, CAN VE MAL GÜVENLİĞİNİN KORUNMASI VE TRAFİK AKIŞININ KESİNTİSİZ OLARAK SÜRDÜRÜLEBİLMESİ AMACI İLE DÜZENLENEN ‘KIŞ TEDBİRLERİ TRAFİK GÜVENLİĞİ TOPLANTISI’ VALİ HÜSEYİN ÖNER BAŞKANLIĞINDA YAPILDI.

Ardahan’da kış tedbirleri trafik güvenliği toplantısı yapıldı
204 views
26 Kasım 2020 - 16:20

Ardahan’da Kış Mevsimi süresince trafik güvenliğinin sağlanması, kazaların önlenmesi, vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde seyahat edebilmeleri, can ve mal güvenliğinin korunması ve trafik akışının kesintisiz olarak sürdürülebilmesi amacı ile düzenlenen ‘Kış Tedbirleri Trafik Güvenliği Toplantısı’ Vali Hüseyin Öner başkanlığında yapıldı.

Toplantıda konuşan Vali Hüseyin Öner, kış mevsiminde trafikte yaşanan olumsuzlukları en aza indirmek, can ve mal kaybını önlemek amacıyla toplantının yapıldığını belirterek, şunları söyledi: “Kış şartları sebebiyle trafik akışında zaman zaman olumsuzluklar yaşanmakta ve kazalar meydana gelmektedir. Alınacak tedbirler ve sürücülerin bilinçlendirilmesiyle yaşanan kazaları en aza indirmek mümkündür. Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğümüzün koordinesinde alınması gereken tedbirleri gözden geçirerek, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak ve kazaları en aza indirmek için gerekli planlamaları yapacağız. Bu noktada tüm kurumlarımızın koordineli bir şekilde çalışarak, alınacak kararlara uyması önem taşımaktadır.” Dedi.

Toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından bir sunum yapıldı. Sunumda genel olarak kurumların görev ve sorumlulukları, tedbirlerin kapsamı, ilimizde trafik güvenliği açısından riskli yollar ve bölgeler yer aldı. Sunumdan sonra katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantıda çeşitli kararlar alındı.

Vali Öner, alınan kararlara göre şehir içi ve şehirlerarası yollarda buzlanmanın önlenmesi ve karla mücadele için gerekli hazırlıkların yapılması, trafik işaret ve levhaları gözden geçirilerek varsa eksikliklerin giderilmesi için ilgili kurumlara talimatlar verdi.

Toplantıya Vali Hüseyin Öner, Belediye Başkanı Faruk Demir, Vali Yardımcıları Mustafa Gürbüz, Alper Taş, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, Karayolları Kars Bölge Müdürü ile ilgili kurum müdürleri katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.