Ardahan Havadis

Çıldır’da Süt Verimliliğini Arttırma Projesi

SÜT

Çıldır’da Süt Verimliliğini Arttırma Projesi
163 views
23 Mayıs 2021 - 9:50

Ardahan Çıldır İlçesinde ’’ Çıldır İçin Silajlık Mısır Ekim Projesi’’ kapsamında yüzde 75 hibeli tohum dağıtımının ardından ekim öncesi teknik bilgilendirme ve süreç yönetim planı oluşturmak için eğitim toplantısı yapıldı.

Eğitim toplantısı kapsamında ekim, çapalama, gübreleme, yabancı otla mücadele, biçim gibi mısır silajı ekim ve biçim süreci arasında yapılacak tüm faaliyetler hakkında girişimci üreticilere gerekli teknik bilgiler verildi. Projenin kapsamında Pıoneer Tohum firması Bölge Satış Müdürü Arif Şehitoğlu, mısır tarımı hakkında bilgilendirme sunumu yaptı.

Şehitoğlu, “Çıldır hayvan varlığı açısından Ülkemizin en önde gelen yerlerinden olmasına rağmen süt verimi 2-5 litre arasında olup ülke ortalamasının çok gerisindedir. Silajlık Mısır Ekimi Projesi ile ilçemizdeki süt veriminin en az iki katına çıkararak ekonomik, sürdürülebilir, rekabetçi süt üreticiliği yapılması amaçlanmaktadır” şeklinde konuştu.

Çıldır İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü projenin her aşamasında üreticilerle koordineli olarak çalışmalara devam edecek.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.