Ardahan Havadis

Valilikten işten çıkarılan işçiler ile ilgili açıklama

VALİLİKTEN İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLER İLE İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ. (OLGUN YILDIZ/ARDAHAN-İHA)

Valilikten işten çıkarılan işçiler ile ilgili açıklama
339 views
06 Aralık 2020 - 22:20

Ardahan Valiliği, Ardahan İl Özel İdaresi Personel A.Ş. bünyesinde görev yapan 57 personelin görevine son verilmesine ilişkin, sürecin hukuksal süreçten kaynaklandığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, sürecin 2017 yılında 57 işçinin işe alınmaları ve il özel idaresi bünyesinde çalıştırılmalarıyla gündeme geldiği belirtildi.

Alınan kararın hukuksal bir zorunluluktan kaynaklı olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Aksi durumun idari, mali ve cezai sorumluluklar doğuracağı ilgili mevzuatında ve mezkur müfettiş raporunda açıkça belirtilmektedir. Öte yandan görevlerine son verilen personelin yaptığı itirazlar doğrultusunda bakanlıklar düzeyinde konuya çözüm arayışı da devam etmektedir. Anayasamızın 125’inci maddesinde açıkça belirtilen ’idarenin her türlü eylem ve işlemlerine karşı yargı yolu açıktır’ hükmü doğrultusunda yetkili yargı makamlarınca alınacak her türlü karara da idaremiz gerekli iş ve işlemleri gecikmeksizin tesis edecektir.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.