Ardahan Havadis

Yavru tilkilerin sevimli halleri kameralara yansıdı

ANNELERİNİN YİYECEK GETİRMESİNİ BEKLEYEN YAVRU TİLKİLERİN SEVİMLİ HALLERİ KAMERALARA YANSIDI. (OLGUN YILDIZ/ARDAHAN-İHA)

Yavru tilkilerin sevimli halleri kameralara yansıdı
78 views
17 Mayıs 2021 - 10:40

Annelerinin yiyecek getirmesini bekleyen yavru tilkilerin sevimli halleri kameralara yansıdı.

Yuvada annelerini beklerken teyakkuzu elden bırakmayan yavru tilkilerin bu sevimli halleri kameralara yansıdı. Ardahan Merkeze bağlı Tepeler köyünde yaşayan Halil İbrahim Mert, havaların ısınmasının ardından hayvanlarını otlatmak için meraya çıkarttı. Mert, hayvanlarını otlatırken yolun hemen üstünde tesadüfen bir Kızıl tilki yuvasını keşfetti. Yuvada iki-üç haftalık 3 tilki yavrusunun olduğunu gören Mert, tilkilerle iletişim kurmayı başardı ve özellikle akşamları onları görmeye gitti, davranışlarını izleyip çok sayıda video çekti.

Görüntülerde, anne tilki yiyecek bulmak için yuvadan ayrılıyor. Annenin yuvadan ayrılmasının ardından yavru tilkiler yuvaların üzerine çıkarak etrafı kontrol edip annelerini bekliyor. Görüntüyü çeken Halil İbrahim Mert, “Kendilerine zarar vermeyeceğime inanmış olacaklar ki ben yokmuşum gibi yuvanın ağzında biriken topraktan oluşmuş küçük tepeceğin üzerine sağa-sola koşup oynamaya başladılar” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.