Ardahan Havadis

Ardahan’da Atlı telefon yolculuğu

ARDAHAN MERKEZE BAĞLI ÇATALDERE KÖYÜNDE CEP TELEFONU ŞEBEKELERİNİN ÇEKMEMESİ NEDENİYLE KÖYLÜLER CEP TELEFONU GÖRÜŞMELERİNİ ATLARLA KÖYÜN ÜSTÜNDE BULUNAN TEPEYE ÇIKARAK GERÇEKLEŞTİREBİLİYOR.

Ardahan’da Atlı telefon yolculuğu
59 views
22 Nisan 2021 - 15:58

Ardahan Merkeze bağlı Çataldere köyünde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi nedeniyle köylüler cep telefonu görüşmelerini atlarla köyün üstünde bulunan tepeye çıkarak gerçekleştirebiliyor.

Ardahan merkeze bağlı 14 kilometre uzaklıktaki Çataldere köyünde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi köylüleri zor durumda bırakıyor. Sevdikleriyle diledikleri gibi görüşemeyen köylüler, coğrafik yapısı nedeniyle tepelik alan arasında kalan köylerine bir şebeke alıcısı kurulmasını istiyorlar.

Köylerinin 70 hane ve 317 nüfuslu olduğunu belirten Çataldere köyü muhtarı Atanur Kılıç, yetkililerden sorunlarına çözüm beklediklerini söyledi.

Telefon görüşmesi yapmak için at binerek köyün üstünde bulunan tepeye çıkıp görüşme yapmaya çalışan Ömer Bilgin köyün çanak ortasında kaldığı için böyle bir sorun yaşadıklarını belirtti.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.